Kimchi, pickles a zelí

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem
Scorpionka Pickles 200 g
79 Kč
304
Scorpionka kimchi 200 g
89 Kč
301
Scorpionka slezske kysane zeli
Slezské kysané zelí 480 g
Momentálně nedostupné
89 Kč
305
Scorpionka Pickles 480 g salat plny vitaminu
139 Kč
303
Scorpionka kimchi 480 g salat plny vitaminu
159 Kč
302

Křupavý salát plný vitamínů a probiotik!

Jde o fermentovanou zeleninu z korejského poloostrova, která se díky své fascinující a návykové chuti v posledních desetiletích rychle rozšířila do celého světa. Samotní Korejci pod slovem kimchi vnímají obrovskou škálu různých možností, včetně směsí s ovocem, bez pálivosti, jednodruhové zeleniny nebo úplně čerstvé. Tím nejrozšířenějším kimchi, které si všichni obeznámení vybaví jako první, je baechu kimchi, tedy pomalu kvašené kimchi z pekingského zelí, jarní cibulky, bílé ředkve s pikantní pastou, někdy s mrkví, někdy bez.

Co je to pravé kimchi? 

Pokud to mají samotní Korejci takhle různorodé, je vůbec možné se shodnout na tom, co teda kimchi je a co už kimchi není? Není to úplně snadné, ale zkusme to. Z mého pohledu jde o směs brukvovitých a cibulovitých zelenin v pastě z česneku, zázvoru a korejského chilli s přídavkem dalších ingrediencí, které tomu všemu dodávají dostatek umami chuti (Výrazem umami Japonci nazývají pátý rozměr chuti, kterým chrakterizují jako něco velmi lahodného). To celé podtrženo, sečteno a zfermentováno.

Jak může kimchi prospět tvému organismu:

Kimchi má málo kalorií: Složení je takové, že obsahuje minimum kalorií. I při dennodenním pojídání kimchi, nepřibereš.
Kimchi je probiotikum: Obsahuje ty správné bakterie, takže perfektně napomáhá trávení, a udržuje travicí soustavu v pořádku.
Kimchi pomůže s hubnutím: Bakterie Lactobacillus spolu s vlákninou, ti navodí pocit sytosti a plnosti, takže tě po něm nebude hned honit mlsná.
Obsahuje vitamíny: Obsahuje ohromující množství vitamínů (např. A, B1, B2, C), takže vyladí tvůj organismus v mnoha směrech. Céčko je perfektní na imunitu, ostatní blahodárně ovlivňují všechny procesy v těle.
Špatný cholesterol nemá šanci: Díky česneku, který obsahuje selen a alicin, zabojuješ se špatným cholesterolem. Tyto látky ho umí redukovat.
Skvělé pro diabetiky: Kimchi snižuje hladinu cukru v krvi, takže každý, kdo trpí cukrovkou, by měl tento pokrm zařadit do jídelničku.
Obsahuje minerální látky: Železo, vápník, selen, antioxidanty. To vše je v kimchi zastoupeno a podílí se na zdravém fungování organismu.

 

Ochutnejte naše kimchi nebo pickles a poznejte jeho účinky sami:

Intenzivní chuť
Intenzivní chuť
Používáme pálivou, ovocitou Trinidad Moruga Scorpion!
Přírodní suroviny
Přírodní suroviny
Napoužíváme žádné stabilizátory, zhušťovače ani éčka!
Ruční výroba
Ruční výroba
Drobné nedostatky jsou znakem ruční práce!
Vlastní receptury
Vlastní receptury
Recepty testuju a vylepšuji od roku 2018!