Zdravotní benefity chilli

Sílu chilli papriček znali už starověcí Řekové. Nejcennější látkou obsaženou v chilli je kapsaicin, který má celou řadu zdravotních benefitů. Přečtěte si, proč si lahodné pálivé papričky dopřát každý den.

 

Chilli omáčky doplní organismu důležité minerály

Chilli papričky jsou nabité minerály, které jsou nezbytné pro zdraví a správné fungování všech orgánů. S každým soustem svému tělu dodáte porci železa, mědi, draslíku, manganu a hořčíku.

 

Nakopněte Vaši imunitu díky chilli a chilli omáčkám

Ve 100 g chilli papriček najdete 240 % denní dávky vitamínu C. Ten je nezbytný pro fungování imunitního systému a boj proti infekcím. Při chřipce a nachlazení napomáhá rychlejšímu uzdravení a zmírnění příznaků nemoci.

 

Scorpionka-to-jsou-chilli-omacky-s-ohnem-v-srdci-a-chilli-na-jazyku-

 

Chilli omáčky snižují chuť na tučné a sladké

Pokud vás často honí mlsná a ovládá vás nezkrotná touha po sladkých a tučných jídlech, chilli dostane vaše chutě pod kontrolu. Papričky při pravidelné konzumaci snižují chuť na sladké a tučné potraviny a zvyšují pocit sytosti. To ocení nejen v případě, kdy chcete radikálně změnit a ozdravit svůj jídelníček. Protože jsou papričky nízkokalorické, můžete si je dopřát každý den v libovolném množství.

 

Snižení cholesterolu? Pro chilli omáčky žádný problém

Chilli papričky pozitivně ovlivňují kardiovaskulární systém a působí jako prevence mrtvice a infarktu myokardu. Kapsaicin reguluje hladinu LDL cholesterolu v krvi, který se podílí na kornatění tepen a rozvoji onemocnění srdce a cév.

 

Chilli omáčky pro podporu hubnutí

Pravidelné pojídání chilli zrychluje metabolismus, a tím podporuje shazování přebytečných kil.

 

Chilli omáčky plné antioxidantů

Antioxidanty chrání buňky před poškozením, některé navíc dovedou poškozené buňky opravit a posílit přirozenou obranyschopnost organismu. Chilli je bohaté na dva typy antioxidantů - vitamín C a betakaroten.

 

Chilli-kapky-a-omacky-z-papricky-trinidad-moruga-scorpion

 

Zvedněte si náladu našimi chilli omáčkami

Po konzumaci kapsaicinu se v těle nastartuje produkce hormonů štěstí - endorfinu a serotinu. Ty pozitivně ovlivňují náladu a zmírňují příznaky deprese.

 

Skvělá chuť našich chilli omáček

Na chilli si můžete pochutnat v mnoha variantách. Papričky jsou skvělé jak čerstvé, tak i sušené. Obzvlášť delikátní jsou chilli omáčky a chilli delikatesy. Vyzkoušejte je při grilování, jako doplněk k masům, paštikám či dobrým sýrům. Pálivost papriček můžete neutralizovat sklenicí mléka.

 

Prozkoumej-nabidku-Scorpionka.cz

nebo