Sweet chilli omáčka

Sweet chilli, neboli sladkokyselá chilli omáčka je nepostradatelná v thajské i čínské kuchyni. Velmi oblíbená je i v česku. Patří do každé kuchyně a na každou grilovací párty.

S touto omáčkou skvěle dochutíte:

  • jarní závitky
  • kousky kuřecího masa
  • rybí prsty
  • grilované kuřecí křidélka

Jemně pálivá Pálivost-chilli-omáčky-1z5


Složení: voda, 10% paprika, cukr, ocet, tapiokový škrob, česnek, mořská sůl, paprička Trinidad Moruga Scorpion
Objem: 500 ml

Dostupnost Skladem
160 Kč
Sweet chilli omáčka
Intenzivní chuť
Intenzivní chuť
Používáme pálivou, ovocitou Trinidad Moruga Scorpion!
Přírodní suroviny
Přírodní suroviny
Napoužíváme žádné stabilizátory, zhušťovače ani éčka!
Ruční výroba
Ruční výroba
Drobné nedostatky jsou znakem ruční práce!
Vlastní receptury
Vlastní receptury
Recepty testuju a vylepšuji od roku 2018!

Sladkokyselá omáčka má bohatou historii a je oblíbená v mnoha kuchyních po celém světe. její původ lze vystopovat a spojit s různými kulturami a regiony:

Čínská kuchyně: Sweet chilli omáčka je důležitá součást mnoha tradičních jídel, jako například kuře, vepřové či rybí filé ve sladkokyselé omáčce.
Thajká kuchyně: Thajská verze sweet chilli omáčky může být silněji aromatická a používá se jídlech jako pad thai, nebo v různých omáčkách k rybám.
Evropská kuchyně: Sweet chilli omáčka se stala velmi populární například v Anglii. Tam je často používáná k dochucení masových porkmů, kuřecích křídel, nebo smažené rybě. 
Americká kuchyně: Sladkokyselá omáčka se stala nedílnou součástí v různých fast foodových řetězcíh. Kousky kuřecího masa ve sladkokyselé omáčce je tam velmi oblíbené. 

Sweet chilli omáčka se vyvinula z různých kulturních livů a receptů a dobila svět v různých podobách. Každá kuchyně jí dodala vlastní charakter i chuťové nuance a stala se tak nejoblíbenější chilli omáčkou světa.